Pm Terminal, CNC makinelerinin çalışmasının takip edebilmek amacıyla geliştirildi. Fabrikadaki farklı makinelere ağ üzerinden bağlanarak çalışma durumlarını ve bazı ilave bilgileri toplayabilir. Bu bilgiler PC istemcisi üzerinde gerçek zamanlı olarak tablo, grafik veya rapor olarak değerlendirilir. Desteklenen kontrol tiplerinde herhangi bir donanım ilavesi gerekmeden sadece Ethernet bağlantısı yeterlidir. Bunlar Fanuc, Heidenhain, Millplus ve MTConnect uyumlu makineler olarak  DMG Mori, Mazak, Fagor, Haas gibi markaların  birçok modelini içerir.

Bu protokollerin  uygulanamadığı makinelerde, çözüm olarak bir donanım ilavesi ile veri toplanabilir. IIoT olarak adlandırılan bu cihazlar, bir plc çıkışını, M komut çıkışını veya Andon yeşil lambasını çalışma sinyali olarak alabilir ve bunu yine ağ üzerinden sunucuya aktarabilir. 

Production Monitoring System

Makinelerinizi 7/24 gerçek zamanlı olarak izleyin

Programın bu bölümü , işletmenizde o anda üretimin ne şekilde devam ettiğini takip etmenizi ve aksaklıkları anlamanıza yardımcı olur. Gün içindeki tüm çalışma ve duruşları , üretimi devam eden parçaları ve operatörlerin yazdığı açıklamaları görebilirsiniz. Günlük verimi (OEE) otomatik hesaplanmış olarak karşınızda bulursunuz. 

Dashboard

Tarihsel olarak yıllık veya aylık olarak da dilimlenebilecek şekilde makinelerin toplam verimliliğini görebilirsiniz. Sürükle bırak metodu ile kolaylıkla yeni panolar oluşturabilir, birkaç saniye içinde sonucu görürsünüz. Görünümü değiştirmek için çeşitli filtreler ,kaydırmalı seçenek kutuları , grafik ve tablolar kullanılır. 

Raporlama

Bu da geçmiş çalışmaları görüntüleyip rapor olarak çıktı almak için kullanabileceğiniz klasik bir araçtır.  Hazır raporların yanına kendi raporlarınızı da tasarlamanıza izin veren harika görsel tasarımcısı mevcuttur. 

Pivot tablo

Veritabanındaki alanları seçip yatay ve dikey sütunlarda taşıyarak özelleştirmeye izin veren ve sonuç olarak bir çok özetlenmiş bilgi ve grafik sunan son derece faydalı bir araçtır. 

Temel Avantajları 

•PM ile makinelerin tarihsel ve gerçek zamanlı durumlarını izleyebilirsiniz. 

•Kaynaklarınızın etkinliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Duruş sürelerini azaltır ve her iş parçası için üretim zamanlarını artırabilirsiniz.

•Değerlendirmeler için kullanabileceğiniz çeşitli raporlar verir. Microsoft Excel, PDF ve diğer

popüler dosya formatlarında çıktı alabilirsiniz.

•Herhangi bir bölümdeki her bir makinenin detaylarını görebilirsiniz.

•Üretim artışlarını göstererek çalışanlarınızı motive edebilirsiniz.

•MSSQL veri tabanı kullanıldığı için popüler ERP sistemlerine entegrasyonu kolaydır.

Genellikle bir yıldan kısa sürede kendini amorti eder. Üretim hızınız artar, kaliteniz yükselir, pozitif müşteri geri dönüşlerinde artış ve maliyetlerinizde düşüş olarak fark edilebilir .  

Gelecekte  adlarını daha sık duyacağımızı düşündüğümüz ve rekabet için kullanılması kaçınılmaz olan IIoT ve Endüstri 4.0 gibi teknolojilere uyumludur.

PM Terminal

  • Grafikler ,menüler , raporlar vs. DirectX donanım hızlandırması ile çizilir.
  • Monitör büyüklüğüne ve DPI ölçeğine göre mümkün olan en iyi şekilde görüntülenir. Küçük bir dizüstü veya büyük bir 4K ekran da kullansanız, ekran görüntü ayarlarını değiştirmenize gerek yoktur. Pm kendiliğinden menülerin, yazıtiplerinin ve raporların görünümü ayarlar.
  • PM SQL Server sorguları için optimize edilmiş olup data alımını oldukça hızlı şekilde yapar. Hatta internet üzerinden bile böyledir. Sadece gerekli kısımları güncelleyerek , zamanınızı ve bant genişliğini boşa harcamaz.

Satın almak için https://shopier.com/2463862